Попит на традиційну білокачанну капусту падає – покупці обирають більш екзотичні сорти – Seeds

У городництві сільськогосподарський сезон уже стартував. У січні господарі готували парники і теплиці, а тепер закладають насіння на розсаду.

Починають із капусти, адже ця рослина вирізняється серед інших овочів морозостійкістю. Її можна переносити до відкритого ґрунту на початку квітня.

У господарстві Богдани Чорненької мешканки села Городниця Городенківського району теплиці вже підготовлені, а в парниках навіть зійшла капуста. Висіяли ранні сорти білоголової ще в перших числах лютого.

Подружжя Чорненьких разом із сином та невісткою реалізують розсаду здебільшого в Івано-Франківську — мають свої торгові точки. А головне — авторитет, гуртових покупців. Це важливо, бо під час карантину торік навесні ринки були закриті, то з різних сіл заготівельники приїжджали до Городниці й брали в них рослини на замовлення.

Це ж стосується й інших сортів капусти. Богдана каже, що починають висівати до парників ранню цвітну, потім — середню і пізню. Так само й білоголову. Хоча її пізні сорти можна закладати прямо в полі спеціальними сівалками.

Споживачі тепер вибагливі. Білоголова капуста поступається червоноголовій та савойській, броколі. Тож родина Чорненьких, як і їхні односельці, швидко реагує на ринок і вирощує розсаду й цих овочів. Попит зростає. Однак квашена не поступається в популярності, то й на білокачанну пізню, з городу, мають збут.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується