Названо пріоритетні напрямки досліджень в аграрній науці — АГРОПОЛІТ

Відповідно до Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, затверджених Указом президента України, Національна академія аграрних наук (НААН визначила пріоритетні напрями наукових досліджень. Про це в інтерв’ю golos.com.ua  заявила віце-президент Національної академії аграрних наук України, академіком НААН, доктор економічних наук, професор Ануш Балян.

За її словами, в Цілях враховано:

• забезпечення продовольчої безпеки держави;

• орієнтацію політики на соціо-економічний розвиток;

• ефективне використання ресурсів для збереження екосистем та запобігання негативним ризикам зміни клімату;

• упровадження інновацій в економіку сільського розвитку;

• сприяння диверсифікації зайнятості в сільській місцевості, що має забезпечити зростання сільської економіки.

 

Насамперед йдеться про пришвидшений розвиток насінництва та розсадництва. Про забезпечення технологічної підтримки цих напрямів, про розширення асортименту сільськогосподарських культур, адаптованих до зміни клімату. Важливим завданням є відновлення родючості ґрунтів, запровадження меліоративних заходів та інше. На це не раз звертав увагу уряду президент НААН Ярослав Гадзало і виходив з конкретними ефективними пропозиціями», – сказала вона.

 

За словами Ануш Балян, АПК повинен бути високотехнологічним у виробництві сільськогосподарської сировини не лише для продовольчих, а й кормових та енергетичних цілей.

 

Важливими є і генетичні покращення у рослинництві й тваринництві. Їхнє джерело – це передусім біотехнологія відтворення»,  – наголосила академік.

 

Нагадаємо, що інвестиції у сільське господарство впали на 35%.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується