Прийняттям закону про ветеринарну медицину Україна синхронізує українське законодавство з європейським – Чайківський  — АГРОПОЛІТ

Прийняттям законопроекту про ветеринарну медицину та благополуччя тварин у 2-му читанні та вцілому №3318 Україна синхронізує українське законодавство з європейським. Про це у facebook написав член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

«Необхідність прийняття закону зумовлена тим, що Європейський Союз оновив своє регулювання в частині контролю за виробництвом та обігом ветеринарних лікарських засобів в кінці 2019 року, яке набуде чинності наприкінці 2021 року. Згідно з новим регулюванням, продавати на території країн ЄС зможуть лише ті виробники, національна система яких відповідає європейській», – написав Чайківський..

Серед позитивних змін він відзначив:

    • Законопроектом запроваджується ліцензування імпорту, роздрібної та оптової торгівлі ветеринарними лікарськими засобами. Ліцензування передбачає перевірку місць провадження діяльності, а саме місць виробництва ліків в інших країнах та місць їх зберігання в Україні. Очікується, що таким чином вдасться підвищити якість імпортних ветеринарних лікарських засобів в Україні та забезпечити їх належний продаж.

 

    • Буде заборонено профілактичне використання антибіотиків при відгодівлі тварин в сільському господарстві.

 

    • Передбачається запровадження електронної системи простежуваності ветеринарних лікарських засобів від їх введення на ринок з моменту виробництва або імпорту і до кінцевого користувача — ветеринарного лікаря. Лікарі не зможуть офіційно застосувати вакцину або антибіотик без відповідного запису в системі.

 

Все це осучаснить роботу ветеринарів, підвищить якість ліків для тварин та синхронізує наше законодавство з європейським.

Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект №3318 про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.

Повідомляється, що тваринництво в Україні може стати надзбитковим.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується