Україна подолала кризу виробництва мінеральних добрив, — аналітики — SuperAgronom.com

За оцінками аналітиків, криза галузі виробництва мінеральних добрив подолана, поки вартість газу дозволяє випускати конкурентноспроможну продукцію.

Про це йдеться у матеріалі «Ринок міндобрив 2021 — виклики та прогнози» на Kurkul.com.

Проте, крім змін у кількості споживання добрив, значних коректив зазнає структура споживання. Зокрема, аграрії все частіше дивляться в бік адаптивних добрив, які підбирають під конкретний ґрунт, кліматичні умови й культури. Так, за останні сезони значно збільшилась частка споживання рідких (КАС) і сірковмісних добрив.

Зокрема, у 2020 р. ринок сульфату амонію становив понад 407 тис. тонн. При цьому найбільшими виробниками стали «Сумихімпром» та «Українські мінеральні добрива». В компанії «Українські мінеральні добрива» зазначили, що поява нового вітчизняного виробника сприяла зменшенню частки імпорту до 40%, тоді як у 2019 р. вона становила понад 50%.

В свою чергу, експерти компанії Binfield акцентують, що з кожним роком більшість фермерських господарств віддають перевагу КАС та РКД, переймаючи досвід великих агрохолдингів. Єдиним в Україні виробником РКД за технологією хімічного синтезу є «УТК Хімальянс».

В Україні КАС виготовляють такі підприємства як Черкаський хімічний комбінат «Азот», «Рівнеазот», «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», «Дніпроазот» та агрохімічна компанія GROSSDORF. Серед імпортерів КАС левову частку ринку займає Білорусь («Гродно Азот»), Литва (Achema) та Польща (Grupa Azoty).

Проте, на думку представників ринку, корінь проблем вітчизняного виробництва добрив лежить в площині вартості сировинних компонентів, а також доступу до них.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується