Сильний мороз — оздоровлення природи та фітосанітарна чистка ланів, — аграрій

Екстремально низькі температури, що прокотились по Україні, сільгоспвиробники сприйняли по різному. Дехто відзначає, що за наявності снігового покриву мороз лише врегулює популяцію комах та гризунів.

Про це пише Голос України.

Не зважаючи на люті морози озимина по Україні здебільшого в доброму стані. Аграрії тим часом ревізують техніку. Остання декада січня на Івано-Франківщині відзначилася потеплінням. Тож невеликий сніговий покрив на полях швидко розтанув.

 

«Великий мороз — це оздоровлення природи, своєрідна фітосанітарна чистка полів щодо регулювання популяції комах і гризунів, — акцентує Богдан Тимофійчук, засновник приватної фірми «Богдан і К» Снятинського району. — Сніговий покрив захистив озимину. Пшениця на 400 га у нас в ідеальному стані, добре скущилася. Ці площі ми сіяли рано, починаючи з 10 вересня. Пізніше закладені 50 га — у стадії шильця (листочок до 2-3 см). У відмінному стані — і 350 га озимого ячменю».

 

Аграрій каже, що снігу під час морозів було достатньо, тож можна не хвилюватися навіть за геть пізні посіви, коли зерно тільки проклюнулося. Чимало сільгоспвиробників спостерігають і такий стан озимини. Особливо ті, хто не мав достатньо потужностей для вчасного збору врожаю та підготовки полів.

 

«Синоптики прогнозують невеликі морози із потеплінням. Тож на початку лютого сільгоспвиробники активно вноситимуть підживу — сульфат амонію та карбамідно-аміачну суміш. Тим часом розпочали ревізію техніки: всього рухомого й нерухомого складу, замовляємо запасні частини, здійснюємо дефектування обладнання, щоб на весну бути готовими», — підсумовує Богдан Тимофійчук.

 

За його словами, минулий сільськогосподарський рік був нелегким. Дещо применшили врожаї травневі нічні заморозки, негативно відбилася й червнева повінь. Врожайність пшениці торік була невисокою — 4,68 т/га, а зібрали 255,1 тис. тонн.

Озимого ячменю намолотили 71,7 тис. тонн за врожайності 5,26 т/га, а озимого ріпаку — 60,9 тис. тонн за врожайності 2,69 т/га.

 

«Додала клопотів і сльотава осінь. Приміром, дещиця кукурудзи й досі у полі. Валовий збір зернових та зернобобових культур сягнув 795,5 тис. тонн та навіть дещо перевищив показники 2019-го, за рахунок тієї ж кукурудзи», — підкреслює пан Богдан.

 

Він підкреслив, що торішні погодні умови для цієї культури на Прикарпатті якраз виявилися сприятливими. Підсумки ще не остаточні. Однак за цифрами — оптимізм аграріїв та благополуччя регіону. І добрі перспективи на новий хліборобський сезон.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується