Морози в середині січня не зашкодили озимим культурам – Seeds

Сильні морози, які скували Україну донедавна не завдали значної шкоди зимуючим культурам. Про це повідомила голова відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

“Український гідрометеорологічний центр повідомляє, що сильні морози (мінус 18-32 градуси), що спостерігалися в Україні протягом останнього тижня, на більшості площ не завдали значної шкоди зимуючим культурам (пшениця, жито, ячмінь, ріпак).

Попри дуже низькі температури, умов для вимерзання посівів не виникало завдяки сніговому покрову, який утворився на полях перед похолоданням”, – йдеться в повідомленні прес-служби центру Укргідрометцентру у Facebook.   

При цьому наголошується, що в районах з недостатнім снігом покривом можливе локальне пошкодження озимого ячменю, ріпаку та слаборозвинених рослин озимої пшениці.

“Морози до мінус 20-32 градуси, що спостерігалися на всій території, крім Закарпатської та Чернівецької областей (де вони сягали мінус 15-18 градусів), могли пошкодити бруньки плодових та винограду в тих районах, де така температура трималася більше 3-х днів”, – йдеться в повідомленні.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується