Міжнароді експерти прогнозують скорочення світових запасів зерна до п’ятирічного мінімуму — АГРОПОЛІТ

Загальний обсяг виробництва зернових у світі у 2020/21 МР збільшиться на 23 млн. т до рекордного рівня у 2,21 млрд. т. Про це йдеться у прес-релізі Міжнародної ради по зерну (IGC).

В IGC прогнозують подальше зростання загального споживання зернових до 2216 млн т, через що світові запаси зерна скоротяться до п’ятирічного мінімуму і зменшення запасів кукурудзи до восьмирічного мінімуму.

«Світовий попит та пропозиція на пшеницю у 2021/22 рр. вказує на рекорд виробництва та, незважаючи на більші обсяги споживання, подальше накопичення глобальних запасів», – констатують у Міжнародній раді по зерну.

В IGC очікують, що у 2020/21 маркетинговому році виробництво зерна досягне 408 млн т, продемонструвавши збільшення на 4%.

Також аналітики Міжнародної ради по зерну прогнозують зростання на 6% світового обсягу виробництва сої в 2020/21 рр. за рахунок значно більших урожаях в США.

Згідно «П’ятирічному базовому прогнозу попиту та пропозиції на пшеницю, кукурудзи, рису та сої до 2025/26 року» впродовж 5 років, загальний обсяг виробництва зернових в світі буде послідовно зростати. Це дозволить не тільки не відставати від попиту, а й поступово відновлювати запаси.

Нагадаємо, у 2020 році в Україні зафіксували «кукурудзяний антирекрод».

Повідомлялося, що уряд просять ввести державне регулювання на кукурудзу – відкритий лист уряду та РНБО від трьох асоціацій тваринників. Україну чекає дефіцит кукурудзи: як його уникнути та стримати зростання цін на продукцію тваринництва читайте тут.

Більше про ситуацію на ринку читайте у матеріалі – Ціни на зернові — зростання попиту на українську кукурудзу та перспектива дефіциту на внутрішньому ринку.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується