У ДПЗКУ розказали буде чи ні дефолт компанії у 2021 році – офіційно — АГРОПОЛІТ

У ДПЗКУ офіційно прокоментували AgroPolit.com відбудеться чи ні дефолт компанії у 2021 році через виконання компанією умов китайського кредиту. Нагадаємо, раніше джерело видання повідомило, що такий розвиток подій можливий після того, як держкомпанія здійснить у цьому році дві виплати (тіло та відсотки) за китайським кредитом.

AgroPolit.com подає повністю відповідь ДПЗКУ без змін на свій запит на ім’я в.о. голови правління ДПЗКУ Андрія Власенко:

AgroPolit.com: Спростуйте або підтвердіть інформацію те, що у 2021 році ДПЗКУ має здійснити дві виплати по китайському кредиту в загальній сумі 198 млн:  перший платіж до 21 січня ($101 млн з яких $75 млн – тіло кредиту та ще $ 26 млн – відсотки за користування цим кредитом) та до 21липня 2021року ще $75 млн – тіло кредиту та $ 22 млн – відсотки)?.

ДПЗКУ: Згідно укладеної Кредитної угоди АТ «ДПЗКУ» сплачує щорічно (двічі на рік до 21.01 та 21.07) погашення тіла кредиту та відсотки за користування кредитними коштами. Станом на 14.01 відсутня прострочена заборгованість за кредитним запозиченням.

AgroPolit.com: Чи відбудеться 21 січня 2021 року виплата першої частини тіла та відсотків за китайським кредитом – сума коштів необхідна накопичена?

ДПЗКУ: Так, зобов’язання за кредитом будуть сплачені в повному обсязі. Кошти під ці зобов’язання вже зарезервовані на рахунках.

AgroPolit.com: Яка наразі на рахунках ДПЗКУ загальна сума власних коштів?

ДПЗКУ: Дана інформація є комерційною таємницею.

AgroPolit.com: Чи залишаться на рахунках ДПЗКУ кошти власні, якщо у 2021 році компанія виконає свої зобов’язання по китайському кредиту в повному обсязі?

ДПЗКУ: Так, власні кошти залишаться. Кредитна угода діє до 2027 року. Наразі, розпочато переговорний процес щодо реструктуризації кредитного договору та зменшення фінансового навантаження на АТ «ДПЗКУ».

Також зазначаємо, що АТ «ДПЗКУ» вчасно та в повному обсязі виконує зобов’язання перед банком кредитором.

Нагадаємо, що наразі відкритим наразі є питання про фінансовий стан ДПЗКУ. У травні 2020 року з’явилася інформація, що ДПЗКУ отримало майже 2 млрд грн збитків у 2019 році. Наразі у МЕРТі триває дискусія віддавати чи ні на приватизацію компанію.

Раніше  з’явилася інформація про те, що Україна ледь не пропустила терміни оскарження рішення GAFTA по виплаті ДПЗКУ $ 62 млн Китаю. В той час у компанії запевнили, що ніяких зволікань не було і вони діяли в відведених часових рамках.

Наприкніці 2020 року у держкомпанії відбулися кадрові ротації: змінився т.в.о компанії – на заміну Василю Коваленку прийшов екс-депутат облради від «Батьківщини» Андрій Власенко.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується