У 2021 році ціни на споживчі товари зростуть на 15-25% — експерт — АГРОПОЛІТ

У 2021 році голоду не буде, але ціни зростуть на 15-25% за різними категоріями споживчих товарів. Про це у матеріалі на АgroРolit.com сказав Іван Мірошниченко, голова ради ГО «Бізнес-Варта», народний депутат 8-го скликання («Об’єднання Самопоміч»).

«Має бути вільний ринок —жодних обмежень. Дефіциту зернових на внутрішньому ринку не буде, але буде збільшення цін, звісно, на сировину (зерно, олійні, кукурудзу) та готову продукцію (борошно, хліб, м’ясо). Подорожчання окремих груп харчових товарів через подорожчання зернових та комбікормів для тваринництва коливатиметься в межах 15-25% і триватиме аж до нового врожаю (до червня). Це за умови, що уряд лишить ситуацію як є і не вживатиме жодних кроків. Голоду не буде, але ціни зростуть на 15-25% за різними категоріями споживчих товарів», – вважає Мірошніченко.

Він додав, що виробництво пшениці сьогодні в Україні становило 25-26 млн т, очікування щодо експорту — 16,5-17 млн т, і з них 12,3 млн т вже експортовано.

 

Весь експортний надлишок буде експортований до середини весни 2021. З України вже вивезли 12,3 млн т зернових, або більше ніж 70% всього пшеничного експорту, а значний експортний залишок вже скуплений експортерами. 9-10 млн т — це внутрішній обсяг споживання пшениці, який піде на корми тваринництву, насіння, для виробництва борошна (але не забувайте про додавання в процесі виробництва борошна і фуражної пшениці для змішування, для багатьох це шлях здешевлення борошна та продукції)», – додав експерт.

 

Нагадаємо, що уряду порадили як утримати ціни на продукти через подорожчання зернових.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується