В Україні спостерігається фізико-хімічна деградація ґрунтів — SuperAgronom.com

Внесення органічних добрив в Україні скоротилося більш ніж на 95%. Якщо у 1990-му році їх вносили 260 млн тонн (15 т/га), то на сьогодні – лише 11 млн тонн (2,5-2,6 т/га). Відтак, спостерігається фізико-хімічна деградація ґрунтів.

Повідомляє AgroTimes.

Про це розповів народний депутат України Микола Кучер під час конференції «Національний виклик: Деградація ґрунтів, чи відновлення їх родючості».

 

«Наразі в Україні відбувається механічна та фізико-механічна ерозія ґрунтів, збільшення гранулометричного складу. Аграрії пропагують технології, що погіршують фізичні властивості ґрунту, зокрема, використання великої кількості важкої техніки на полях. Тому варто збільшити вертикальний обробіток і зменшити оранку, що забезпечить кращий стан ґрунтів. Також спостерігаються великі фізико-хімічні деградаційні процеси, зокрема, підкислення ґрунтів», – зазначив Микола Кучер.

 

За його словами, у Вінницькій, Черкаській і Київській областях кислі ґрунти становлять 80% основної маси. Крім того, відбувається біологічна деградація.

 

«Необхідно збільшувати виробництво органічних добрив. Не деяких підприємства вже почали відпрацьовувати технологію компостування органічних добрив, особливо аерокомпостування. Зокрема, вже з’явилися українські машини для цієї роботи. Крім цього, вважаю за необхідне вивчати можливості додавання в компости фосфорних і калійних добрив, а також досліджувати питання рідкої фракції та біогазових станцій», – додав він.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується