Тваринництво в Україні може стати надзбитковим – заява — АГРОПОЛІТ

Мінагрополітики має направити частину державної підтримки АПК у 2021 році на програми тваринництва, аби зупинити галопуюче зростання збитковості галузі. Про це в інтерв’ю Latifundist.com розповів народний депутат (партія «За майбутнє»), секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

За його словами, рослинний білок, який є базою для кормів у тваринництві, вдвічі подорожчав на світових ринках.

«Відтак, внутрішня ціна на соняшник та сою стрімко зростає. Це означає, що українське тваринництво стає надзбитковим! Існує величезний ризик, що наше тваринництво, яке сьогодні і так «ледве дихає» в Україні, може ще довго перебувати в стадії стагнації, або ж «продумана» урядова політика його просто знищить до кінця», –  попереджає досвідчений аграрій, а нині депутат про кризу в тваринництві, яка насувається.

Аби запобігти цьому, каже Іван Чайківський, слід швидко вирішити, як сьогодні захистити тих товаровиробників, які несуть колосальні збитки за рахунок подорожчання рослинного білка.

 

Якщо рослинництво в Україні є більш стабільним та прибутковим (залежно від регіону та за винятком форс-мажорів), то тваринництво сьогодні опинилося під серйозною загрозою. Ви подивіться, що робиться з тваринницькою галуззю загалом!? Якщо не підтримати тваринників вже, це може в загальному сенсі стати катастрофою для всього аграрного сектору. Подорожчання рослинних білків призведе до збільшення ціни комбікорму, і фактично виробництво м’яса та молока стане збитковим.

 

Якщо ми подивмося на аграрну складову бюджету на 2021 рік, то і тут умовне «покращення вже сьогодні», –  попереджає секретар аграрного комітету парламенту.

Іван Чайківський називає кілька кроків для уникнення такого сценарію у тваринництві.

Надати частину держпідтримки агросектору на 2021 рік на:

    1. відгодівлю бичка, свиней, птиці, на виробництво молока, аквакультуру

 

    1. на покращення генетики.

 

Більше читайте у інтерв’ю.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується