Як українські аграрії отримували держпідтримку у 2020 році: цифри та факти

За державною програмою 25%-ї компенсації придбання сільгосптехніки вітчизняного виробництва з грудня 2019 по листопад 2020 року українськими аграріями було придбано 14946 одиниць техніки. При цьому держпрограма була профінансована повністю на загальну суму 1457,6 млн грн. Такі дані наведені в презентації Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо розвитку напрямків держпідтримки аграріїв у 2020 році. Детальніше – читайте в ексклюзиві AgriGator.

Як зазначається у даних профільного міністерства, загалом було отримано 7260 заявок на компенсацію. При цьому найбільша кількість сільгосптехніки за держпрограмою була придбана аграріями Херсонської, Полтавської та Запорізької областей.

Держпідтримка_грудень_v3 (1)_page-0002

Також у профільному міністерстві зазначили, що за програмою фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів з січня по жовтень минулого року 4231 агропідприємствам було виплачено 1047,7 млн. грн.

Удешевление кредитов

 

Крім того, 290 млн. грн. було спрямовано на державну підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства. Зазначимо, що за умовами участі агровиробника у даному напрямку держпідтримки, компенсується до 80% вартості придбання садивного матеріалу, до 30% витрат на спорудження шпалери і встановлення систем крапельного зрошення, будівництва та реконструкції холодильників, придбання ліній товарної обробки плодів та ягід, техніки та обладнання. При цьому розмір фінансової підтримки не може перевищувати 25 млн грн на одного отримувача.

Садоводство

За держпрограмою підтримки розвитку фермерських господарств, згідно якої новоствореним фермерським господарствам виплачується субсидія у розмірі 3 тис грн на 1 га (але не більше 60 тис грн на одне господарство), у минулому році аграріям перераховано 32,201 млн. грн. Загалом даною програмою минулого року скористалися 607 фермерів.

 

Крім того, як підкреслили в МЕРТ, за програмою надання безвідсоткових кредитів фермерським господарствам 179 фермерам з різних регіонів України минулого року було нараховано 67 млн грн кредитних коштів. Середній розмір такого кредиту склав 374 тис. грн.

Держпідтримка_грудень_v3 (1)_page-0009

За держпрограмою розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції в частині відшкодування до 50% вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів минулого року 306 фермерам було перераховано 300 млн грн.

За напрямком 30%-го відшкодування вартості тваринницьких об’єктів вищевказаної програми держпідтримки профінансовано 28 об’єктів на загальну суму 327,07 млн грн. Крім того, 69,46 млн грн. спрямовано 15 агровиробникам на відшкодування вартості будівництва або реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується