Реальний урожай картоплі в Україні майже у два рази менше статистичного — експерт

Статистичні дані щодо врожаю картоплі в Україні, який щорічно перевищує 20 млн тонн, не відповідають дійсності, а реальний урожай становить близько 60% від заявленого. Таку думку висловив віце-президент Української Асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко, передає unian.ua.

 

«Статистичні дані про врожай картоплі у 21-22 млн т не змінюються протягом останніх десяти років, хоча реалії виробництва змінюються. За моїми спостереженнями, реальна цифра близька до 12 млн т. Більша частина врожаю викидається, віддається на корм худобі», — вважає експерт.

 

За його словами, споживання картоплі в Україні становить близько 4 млн т, виходячи з розрахунків Міністерства охорони здоров’я в 120 кг картоплі на особу на рік, помножене на 34−36 млн осіб, які постійно проживають на території країни.

 

«При цьому, Україна у 2020 році імпортувала з-за кордону близько 500 тис. т картоплі, або чверть всього внутрішнього ринку», — додав Сергій Рибалко.

 

На думку виконавчого директора УАВК Оксани Руженкової, статистику необхідно вивести з тіні, оскільки вона використовується при створенні державної програми підтримки картоплярства.

 

«П’ятирічний план розвитку галузі будувався саме на цій статистиці. Більш того, при створенні програми підтримки галузі не використовувалися багато даних про виробників картоплі та їх плани на будівництво заводів і переробних підприємств, про стан зрошення і так далі», — зауважила Оксана Руженкова.

 

Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується