4,7 млрд грн аграрного бюджету на наступний рік пропонують направити на програми тваринництва — АГРОПОЛІТ

Левову частину державної підтримки агросектору на 2021 рік слід розподілити на програми зі стимулювання виробництва доданої вартості у тваринництві. До цього закликав публічно інтерв’ю Latifundist.com Іван Чайківський, народний депутат (партія «За майбутнє»), секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, коментуючи розподіл аграрного бюджету на 2021 рік.

На думку секретара комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, держава має отримати віддачу від того, що вона підтримує сектор.

«Це не мають бути кошти проїдання. Тому, я думаю, ми маємо писати програми на підтримку тих галузей в аграрному секторі, які сьогодні будуть генерувати додану вартість», – каже він.

На його думку, є кілька таких програм підтримки тваринництва.

 

По-перше, це м’ясна галузь: на відгодівлю бичка, свиней, птиці, на виробництво молока, аквакультуру. Це вигідно державі. У майбутньому такі програми лише принесуть додану вартість на всіх етапах виробництва аграрної продукції та створення робочих місць у супутніх галузях. А це і є кінцева мета нашого агросектору – виробництво продукції з доданою вартістю», – пропонує Іван Чайківський.

 

По друге – покращення генетики у тваринництві.

 

Нам треба завозити в Україну високопродуктивне поголів’я. Нам треба поміняти поголів’я, яке в нас є. У нас дуже багато ферм, які сьогодні ще абсолютно далекі від тої продуктивності, яка є в світі: в Європі, в Америці і так далі. Нам треба змінювати ситуацію. Але, на превеликий жаль, фермери не мають для цього ресурсів. Тому треба допомогти їм поміняти поголів’я. Щойно це буде зроблено, ми буквально за короткий період часу, за наступні 2-3 роки побачимо, наскільки ефективним стане тваринництво. І наскільки зросте кількість тих, хто захоче займатися цим»,  – підсумовує він.

 

Нагадаємо, що на початку формування бюджету уряд анонсував 4,5 млрд грн держпідтримки на АПК, але у фінальному документі на 2021 рік Мінфін показав цифру в 4,7 млрд грн. Детально перелік запропонованих мінфіном програм  на апк дивіться  за посиланням. 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується