Як заповнити Звіт з ЄСВ за 2020 рік ФОПам та членам фермерського господарства

Роз’яснено, як  ФОПам та членами фермерського господарства заповнити Звіту з ЄСВ за 2020 рік. Про це повідомляє Головбух,  пише agronews.ua.

Фізичні особи-підприємці першої групи з грудня 2020 року до травня 2021 року включно звільняються від сплати єдиного соціального внеску за себе.

Крім того, якщо суб’єкт підприємницької діяльності не отримував доходу в грудні та основний КВЕД є в Переліку, то звільнений від обов’язку визначити базу нарахування, а також суму ЄСВ, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

У зв’язку з цим показники графи 3 таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ (Форма № Д5 (річна)) заповнюють так:

ФОПи-загальносистемники та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, — в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Визначають його діленням річного чистого доходу (прибутку), задекларованого у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;

ФОПи-спрощенці — в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають самостійно визначену суму доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;

члени фермерського господарства — в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Розраховують його діленням річного розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню ПДФО, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

В той же час, у графі 4 таблиці 1 Звіту в місяцях звільнення від ЄСВ (березень, квітень, травень, грудень) проставляють прочерки. А показники інших календарних місяців, протягом яких перебували на обліку як платники ЄСВ, заповнюють на загальних підставах.

 

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується