Держпродспоживслужба опублікувала результати фітосанітарного стану озимих культур

За даними проведеного фітосанітарного моніторингу станом на 24 грудня озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані неглибокого зимового спокою, їхня перезимівля відбувається задовільно. Подекуди в складських приміщеннях виявляються шкідники та гриби.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Загрозливих явищ для перезимівлі озимих не спостерігалося. Мінімальна температура на глибині вузла кущіння озимих та кореневої шийки багаторічних трав протягом підзвітного періоду не опускалась нижче 1-3°С морозу. Однак, за умови збереження перепадів температур, існує загроза утворення льодяної кірки, яка може призвести до пошкодження посівів.

Погодні умови тижня були сприятливими для мишоподібних гризунів, проте зростання чисельності не відбулось. Шкідники концентрувались переважно у крайових смугах полів передусім, що межують із лісосмугами, полями після збирання кукурудзи та соняшника. В середині поля відмічались поодинокі нори.

У посівах озимини у більшості регіонів заселеність гризунами становила 23-71%, за середньої чисельності 1-3 жилих колоній на гектарі. Заселеність багаторічних трав, садів, неорних земель, лісосмуг відзначалась на 68-96, макс. 100%, де гризуни мешкають в 2-4, в осередках Донецької, Івано-Франківської області 6, Херсонської 8 жилих колоній на гектарі, в одній колонії по 4-13 жилих нір.

Повсюди спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки в областях проводять обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Рівненській та Чернівецькій областях виявлено комірних довгоносиків, борошняного кліща, за чисельності 1-3 екз. в 1 кг зерна, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

При проведенні фітосанітарної експертизи насіння сої у Полтавській області, яке зберігається в зерносховищі фермерського господарства на зараженість внутрішньою інфекцією методом вологої камери виявлено гриби роду fusarium, cladosporium, alterharia. Бал ураження 1 та 2.

Визначення комплексу збудників хвороб у насінні ярих зернових та зернобобових культур уможливлює своєчасний вибір протравників відповідного спектру фунгітоксичної дії та проведення ефективного оздоровлення насіння до сівби.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується