На Івано-Франківщині відзвітували про завершення сільськогосподарського року: підсумки — SuperAgronom.com

Не зважаючи на вологу осінь та початок зими аграріям Івано-Франківщини все ж вдалось зібрати урожай з полів. Результати перевищили всі сподівання: валовий збір та урожайність культур зросли.

Про це пише Голос України.

Невеликі ділянки з кукурудзою на полях статистики не псують, адже цю культуру можна молотити і в січні. Подекуди на окремих латках помітна й соя. Та боби здебільшого геть почорнілі, площі забур’янені. Очевидно, їх просто будуть переорювати. Хоч навіть такий урожай годиться на корм худобі.

«За інформацією на 1 грудня, валовий збір кукурудзи на Івано-Франківщині становив 348,4 тис. тонн. А торік намолотили загалом 312,8 тис. тонн. Середня врожайність на початок зими була 8,19 т/га», — повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Іван Андріїшин.

Великі агропідприємства мають і вищі досягнення. Приміром, у філії «Перспектив» ПрАТ «Зернопродукт МХП» обмолот у заліковій вазі — по 9,9 т/га. На деяких площах рекорди у 12,0 т/га, як-от на Рашківському відділку підприємства (Городенківський район).

«Такі результати — завдяки чіткому дотриманню технології вирощування, досить сприятливим погодним умовам та кадровому потенціалу. Наступного року плануємо розширити площі під кукурудзою ще на тисячу гектарів — до 8,5 тис. га», — повідомив головний агроном «Перспектив» Михайло Скорейко.

Валовий збір сої на Івано-Франківщині становить 109,3 тис. тонн — перевищив торішній показник на 44,1 тис. тонн. Урожайність також зросла — із 2,23 т/га до 2,6 т/га. З року в рік площі під цією культурою збільшуються.

«Кукурудза та соя за нинішніх закупівельних цін — 7,5 тис. грн/т і 16,2 тис. грн/т — той фінансовий потяг, що суттєво підтягнув аграріїв. Попри несприятливу погоду навесні, червневу повінь та втрати на врожайності колосових загалом сільськогосподарський рік на Прикарпатті можна вважати успішним», — зазначає директор департаменту АПР Іван Андріїшин.

Детальний аналіз щодо всіх сільгоспкультур аграрії ще зроблять та скоректують плани на наступний рік. А для управлінців залишається лише констатувати позитив для соціально-економічного розвитку області.

Нагадаємо, Івано-Франківщина потрапила в ТОП-3 областей за показниками врожайності цукрового буряку.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується