За зниження експортного ПДВ до 14% заплатять дрібні фермери,— нардеп — АГРОПОЛІТ

Від зниження експортного ПДВ до 14% виграють великі виробники (переробники та агрохолдинги, які активно експортують агросировину чи продукцію). Про це розповів голова депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада», депутат «Слуги народу» Андрій Богданець, йдеться у матеріалі AgroPolit.com.

Він зазначив, що зниження ставки експортного ПДВ автоматично посилює конкурентоспроможність великих компаній експортерів зернових та олійних, бо їхня продукція автоматично здешевлюється на певний відсоток на міжнародному ринку.

«Але ж ми розуміємо, якщо щось обрізати, то хтось за це має заплатити у підсумку. Хто? Заплатить традиційно дрібний виробник (передусім, фермер), у якого ці великі компанії закуповують сировину для переробки (наприклад, ріпак, соняшник). Тож виграють переробники соняшнику, ріпаку, які й надалі зароблятимуть собі капітали коштом дрібних. Вони активно цим користуються, бо у дрібного виробника немає змоги напряму виходити зі своєю продукцією на зовнішні ринки (бракує досвіду, малі товарні партії та інші бар’єри)», — розповів Андрій Богданець.

Крім того, за словами нардепа, ПДВ зобов’язання пропонується зменшити с/г підприємствам на етапі реалізації агропродукції, тобто за експорт.

 

Але ж ставка у 20% ПДВ у закупці матеріально-технічних ресурсів для виробника залишається. Розумієте: нам пропонують знизити ставку на стадії експорту, але на етапі первинної реалізації продукції вона незмінна. Автори законопроєкту про це чомусь мовчать», — зазначив нардеп.

 

Детальніше про переваги та недоліки законопроекту 3656 читайте за посиланням.

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект № 3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», який, зокрема, передбачає зниження ставки ПДВ для агросектору з 20% до 14%.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується