Аграрії рахують мільйонні збитки через неврожай сої: плачевна статистика — SuperAgronom.com

В підсумку за сезон 2020 сільгоспвиробники України зібрали 2,76 млн тонн сої, що майже на 1 млн тонн менше, ніж торік. Середня урожайність також впала на 0,29 т/га. Деякі аграрії спромоглись втримати удар, але чимало не змогли виплатити кредити.

Про це свідчать дані проекту «Урожай онлайн 2020».

Найбільше постраждали господарства на Кіровоградщині, там середня урожайність сої впала до антирекордних 0,97 т/га, це при тому, що минулорічні показники були вдвічі вищі — 1,85 т/га.

Миколаївщина, Одещина та Луганщина зібрали не набагато більше, в середньому по 1,1 т/га.

Навіть цьогорічний лідер — Херсонщина, аграріям якої вдалось намолотити з полів в середньому 3,22 т/га, минулого року збирала сою з результатом 3,4 т/га.

Глобальна посуха, до якої сільгоспвиробники не були готові, диктує нові правила ведення агробізнесу. Провідні агро-фахівці наголошують на необхідності розвитку зрошувальних систем. Важливо також переймати досвід закордонних аграріїв, яким вони активно діляться на різних онлайн-курсах.

Переглянути статистику вирощування сої за останні 5 років можна в матеріалі «Аграрії підбили підсумки вирощування сої в сезоні 2020: порівняльний зріз».

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується