Українські аграрії можуть стати банкротами: посуха, неврожай та невиплачені кредити — SuperAgronom.com

2020 рік для сільгоспвиробників України видався далеко не найкращим. З одного боку пандемія коронавірусу, з іншого посуха. Дехто вже розпрощався з власним агробізнесом, але непогашені кредити та незадовільний стан озимих дають невтішні прогнози і для інших, особливо на сході.

Про це пише АгроЮг, коментує ситуацію аграрій Галицинівської ОТГ Миколаївської області Сергій Левченко.

Через засухи і заморозки втрати сільгоспвиробників, за розрахунками експертів сягнули 118 млрд грн. Миколаївщина, як і решта південних областей України, цього року неабияк потерпає від посухи. Культура у дуже пригніченому стані.

Аграрії організовують масові акції протесту з вимогою, щоби уряд відшкодував збитки завдані небувалою посухою. На півдні України затягується посівна через посуху.

«Ситуація критична. Безвихідь повна. Зібрали ми менше, ніж посіяли в цьому році через посуху. І от зараз ми підсіялися, знову ж таки в кредит, з пайщиками як могли розрахувались, податки заплатили. Дещо не посходило в сухому ґрунті, а що посходило — вже всихає, бо немає дощів взагалі», — бідкається фермер.

 

Сергій Левченко відзначає, що займається аграрною справою близько 20 років — вирощує зернові. Такої жахливої посухи не пригадує. Адже ніхто не очікував, що весняна посуха продовжиться влітку, а тим паче восени.

«Спочатку сподівались на літні дощі. Все згоріло. Збирали по 10 центнерів з гектару. 3-4 центнери — насіння. Пробували і вторинні культури, просо сіяти, воно зійшло і знову посохло. Посіяли другий соняшник, не може ж таке бути, що цілий рік нема дощу, зійшло — знову посохло. Стільки вклали. Робили, як могли, а дощу нема. Хоч головою об стінку бийся, а його нема. І його нема до цього часу. Більшу частину прийдеться пересівати. А ми ж навіть зорати не можемо поле на весну, тому що земля дубова. Зламаємо плуги і все», — розповідає Сергій Левченко.

До того ж чоловік певен, що державні програми з підтримки аграріїв, які постраждали від посухи — малоефективні. Він не бачить жодного виходу з ситуації, що склалась. Лишається сподіватись на диво — дощі. Щоправда, погода не прихильна до аграріїв Півдня. Ситуація найближчим часом може лише погіршитись, — ділиться хвилюваннями чоловік.

«Я не бачу виходу ніякого. Залишається лише оголосити себе банкрутом. Адже все в нас в кредит — техніка, ангар», — розповідає Сергій.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується