У Мінекономіки провели зустріч з аграріями: експорт, кредитування та нововведення — SuperAgronom.com

30 листопада відбулася зустріч з аграрними асоціаціями за участю заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників Мінекономіки та Фонду розвитку підприємництва для обговорення пріоритетних питань галузі сільського господарства, огляду ситуації на ринку зерна та ситуації щодо розвитку аграрної галузі в умовах карантину.

Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

Так, учасникам повідомили стан виконання Меморандуму про взаєморозуміння, укладеного між Мінекономіки та операторами ринку зерна.

«Наразі темпи експорту пшениці сповільнилися, що відповідає запланованій динаміці постачання зерна на зовнішні ринки. За таких умов ми залишимося в межах наших домовленостей за Меморандумом. На сьогодні Україна експортувала 67% пшениці — це 11,8 млн тонн, зокрема, продовольчої — 7,9 млн тонн», — зазначив Тарас Висоцький.

Також присутніх проінформували щодо діючих програм з кредитування малого і середнього бізнесу — в першу чергу для аграріїв. Йдеться про державну програму здешевлення кредитування, за якою цього року аграріям було компенсовано відсотки за залученими кредитами на суму понад 1 млрд грн та програму «Доступні кредити 5-7-9», за якою видано кредитів на загальну суму 13,5 млрд грн.

Крім того, представникам аграрних асоціацій розповіли про постанову, яку Уряд прийняв минулого тижня. Це постанова, яка розширює можливості доступу до кредитування українських підприємств, в тому числі аграрних, через механізм надання державних гарантій.

Ще учасники обговорили пропозицію від Української асоціації виробників картоплі щодо розширення Переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації. За словами представників асоціації, обмеження імпорту картоплі, картопле- та крохмалепродуктвів сприятиме покращенню фітосанітарної ситуації в країні та відкриттю нових ринків ЄС для вітчизняної продукції.

Окремим блоком для обговорення стали питання функціонування аграрних підприємств, зокрема, олійно-жирової галузі України в період карантину, виконання міжнародних форвардних контрактів на постачання рослинного масла через пандемію COVID-19 та інші питання.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується