На 2021 рік уряд передбачив три програми підтримки органічного виробництва — АГРОПОЛІТ

Прийняті парламентом зміни до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції» (№ 3295) передбачають запуск трьох напрямків держпідтримки виробників органічного виробництва. Про це під час форуму VIІ Міжнародна конференція «Органічна переробка та торгівля 2020» розповіла начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Директорату державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Валентина Заєць, повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

 

Зміни передбачають окреме положення стосовно підтримки виробників органічної продукції за трьома напрямками: виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь або одну голову ВРХ, відшкодування до 30% вартості витрат на проведення сертифікації органічного виробництва і відшкодування до 30% вартості витрат на придбання, дозволене на використання придбання добрив, насіння, кормів, – сказала Валентина Заєць. – Сприяння розвитку органічного виробництва в Україні – один із пріоритетів діяльності уряду. Спільно з громадськими організаціями, міжнародними проектами, ми працюємо над вдосконаленням законодавчої нормативно-правової бази. В найближчих планах Міністерства – робота щодо запровадження державної підтримки виробників органічної продукції.

 

На сьогодні основні документи, які регулюють діяльність у сфері виробництва органічної продукції, уже прийняті урядом.

 

Це – детальні правила органічного виробництва, постанова Кабінету міністрів, якою врегульовано питання виробництва в розрізі галузей, дає можливість виробникам долучатися до виробництва органічної продукції, відповідно до європейських стандартів. Як і закон, так і всі нормативно-правові акти розроблені з урахуванням не тільки вимог українського законодавства, але і європейського для того, щоб наші виробники могли в майбутньому і безболісно працювати, відповідно до українського та європейського законодавства. В перспективі можна піднімати питання про визнання нашого законодавства, – відзначила начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Директорату державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 

Напередодні схвалено постанову щодо запровадження в Україні власної системи сертифікації органічної продукції. За рік кількість операторів органічного виробництва в Україні зросла майже на 20%. Навесні 2021 року очікуємо Реєстр виробників органічної продукції.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується