Вирощування рису в Україні стає дедалі популярнішим: площі посівів ростуть — SuperAgronom.com

Українські аграрії вирощують рис на площі 12-13 тис. га. Найбільше ділянок було виділено на Херсонщині, де цьогоріч підготували ще 1 тис. га.

Про це пише НААН України.

 

«Протягом останніх декількох років вводять технології краплинного зрошення. Це дає можливість займатися рисосіянням у регіонах, які, здавалося б, не мають сприятливих для цього умов. На території України лише південь, а саме морське узбережжя, найкраще підходить для вирощування цієї культури», — йдеться у матеріалі.

 

Найбільше рису вирощують на Херсонщині. Там у 2020 році посіви рису були затоплені на площі 7,1 тис. га (для порівняння в минулому році – 6,1 тис. га).

Також в Україні працює Інститут рису. Цей інститут, що раніше був Дослідною станцією рису, — єдина наукова установа, яка досліджує цю культуру в Україні, створює нові сорти та розробляє технології.

Український рис у магазинах можна визначити за двома ознаками: він круглий та шліфований. Ще однією важливою характеристикою українського рису є те, що він може зростати як на українських, так і на східноазійських землях.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується