Референдум про відкриття ринку землі можна проводити лише для земель у державній власності — АГРОПОЛІТ

Референдум про відкриття ринку землі можна проводити лише для земель у державній власності. Таку думку в коментарі для Agropolit.com висловив голова громадської спілки «Центр розвитку земельних правовідносин в Україні» Леонід Корейба.

«Стаття 14 конституції України говорить, що право власності на землю гарантується. В сучасному законодавстві є три форми власності на землю, серед них: державна, комунальна та приватна. І, зрозуміло, що твердження конституції «Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави» стосується усіх земель в межах державного кордону, що перебувають у будь-якій власності. Це означає, що ми, українці, маємо берегти це національне багатство через діючі в державі закони. На ринок земель дане твердження може мати вплив при тотальному продажі землі іноземним громадянам та невиконанні іноземцями законних вимог використання земель. Чи відбудеться даний процес при відкритті ринку земель, залежить більше не від статей законів, а від дотримання їх вимог», – заявив Леонід Корейба.

Нагадаємо, закон про відкритий ринок землі та й загалом земельна реформа з подачі Конституційного Суду України може стати на паузу практично не розпочавшись. Підстава – подання народних депутатів.

Детальніше про це у матеріалі: Конституційний Суд проти ринку землі, або політичні баталії на економічному полі

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується