В Україні названо прибутковість вирощування конопель – AgroNews

В Україні з конопель виробляють близко 50 найменувань продукції. Найдорожче наразі коштують очищенне органічне насіння та конопляне молоко. Ціна харчового очищенного насіння у роздріб становить близко 150-500 грн/кг в залежності від стану. Про це повідомляє agronews.ua.

Обезжирене насіння коштує у середньому 35 грн/кг. Загалом, вирощування конопель на насіння в Україні достатньо прибуткове.

Що стосується медичного канабісу в Україні, то цуй ринок дуже маленький, тому фермери зможуть його швидко заповнити, розповів заступник директора із наукової роботи Інституту луб’яних культур НААН України Юрій Мохер.

«З конопель можна виробляти понад 50 різних видів продукції. І один із них, який є найбільш цікавим і прибутковим, — це лікарська сировина. Але цей ринок дуже маленький у порівнянні з виробництвом продуктів харчування, целюлози або текстилю, і фермери, які зараз займаються вирощуванням конопель, можуть швидко його заповнити, — сказав пан Юрій. — Крім того, фермери вирощуватимуть тільки сировину, яку потрібно переробляти за відповідними технологіями», – розповів фахівець виданню agroportal.ua.

Він додав, що якщо після легалізації канабісу фермери переключаться на вирощування даного виду сировини, то, відповідно, на ринку відбудеться перевиробництво.

Тому потрібно прорахувати, скільки саме потрібно виробити канабісу для медичного лікування, щоб забезпечити потреби українців.

В Україні промислові коноплі ніколи не були під забороною, для їхнього культивування необхідно отримати відповідну ліцензію, пояснив експерт.

Нагадаємо, в Україні планують запустили виробництво безлактозного молока.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується