В Україні названо прибутковість бджільництва на ягідниках – AgroNews

Рівень прибутку від бджільництва багато у чому залежить не лише від порід, але й від рослин, з яких беруть взяток. Так, прибуток на суничних плантаціях може складати 45-50 тис грн/га, озвучили бджолярі під час конференції у рамках програми USAID з аграрного і сільського розвитку “Ефективне бджолозапилення запилення садів та ягідників”. Про це повідомляє agronews.ua.

Зазвичай, бджолярі збирають на суниці 25 тонн меду на га. Якщо вироблено 15 тонн на га – то покриються тільки витрати.

Прибуток залежить від багатьох факторів. Для обрахування рентабельності медозбору з власних насаджень, потрібно врахувати вартість закладення насаджень під майбутню плантацію ягідника.

Дуже прибутковим може бути медозбір на власних насадженнях малини. Малина потребує 65-55 тис грн на створення 1 га насаджень. Порічки потребують таких же витрат, але на них врожайність нижча, ніж чорної.

Промислове вирощування агрусу лише набирає популярності в Україні. Широкого поширення набув безколючковий агрус, а також великоплодні забарвлені сорти. Врожайність агрусу в Україні досить висока. Рівень рентабельності складає 110-120%, й окупність – від 2 років.

Загалом, ягідники вимагають до 100 людиноднів на закладення. За умови підвищення механізації – у 2,5 рази збільшується єффективність виробництва, прозвучало на конференції.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується