На заході та в центрі України прискорилася вегетація озимих культур – AgroNews

За спостереженням агрономів, на більшості площ із озимими культурами на Хмельниччині ґрунтова посуха припинилася, запаси вологи у землі значно поповнились і тепер є сприятливими для розвитку рослин. Про це повідомляє департамент розвитку промисловості та агропромислового комплексу Хмельницької ОДА, пише agronews.ua.

Після кількамісячної посухи нарешті пройшли дощі. Прискорює ріст озимих і підвищений температурний режим. Тож, як повідомили в департаменті розвитку промисловості та агропромислового комплексу Хмельницької ОДА, сівба озимих під урожай наступного року в області продовжується.

Найшвидше справились із озимим ріпаком. Він вже зайняв понад 64 тисячі гектарів — 111 відсотків до прогнозу. А от озима пшениця засіяна лише на двох третинах запланованих площ — насіння зароблене у ґрунт на 140 тисячах гектарів.

Таку неквапливість фахівці пояснюють насамперед тим, що через досить теплу погоду не хочуть дати рослинам перерости до настання холодів. В іншому випадку вони можуть випріти під снігом і значно гірше перенести зиму.

Продовжуються роботи і на полях із житом. Хоча загалом ця культура займе в області трохи більше двох тисяч гектарів.

Поки що засіяна третина від запланованого, а це 4,8 тисячі гектарів, і на ділянках із озимим ячменем.

Паралельно завершуються жнивні роботи. В області вже зібрано понад два мільйони тонн зерна за середньої урожайності 52 центнери з гектара. В господарствах продовжують активно збирати сою. Із площі у 108 тисяч гектарів намолочено майже 257 тисяч тонн.

Хоча цьогорічна урожайність більшості культур значно нижча від минулорічної, соняшник все-таки порадував своїми показниками. Уже вдалось намолотити понад 424 тисячі тонн, середня урожайність — 31 центнер з гектара, що на рівні минулого року.

Розгортаються роботи і на кукурудзяних полях. Наразі зерно обмолочено з 70 тисяч гектарів, і це п’ята частина від вирощеного. Намолот сягнув понад 357 тисяч тонн.

Нагадаємо, в Україні врожай гречки у 2020 році суттєво перевищив минулорічний.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується