Науковці знайшли вигідний та ефективний спосіб боротьби з борщівником Сосновського

На Прикарпатті винайшли спосіб переробки борщівника Сосновського та сильфія пронизанолистого у папір. Щорічно обласні та міські ради виділяють сотні тис. гривень на боротьбу з цими небезпечними бур’янами, а тепер на них можна ще й заробляти.

Про це журналістів UkrInform.ua повідомили в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

 

«Саме науковцям Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та їхньому проекту Reserve ми сьогодні завдячуємо запантентованими винаходами з переробки борщівника Сосновського та наземної частини сильфія пронизанолистого у папір», — повідомляє прес-служба вишу.

 

За їх інформацією, автор ідеї — студент Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк. За його словами, такий спосіб виробництва паперу не тягне за собою вирубування дерев. Тут застосовують целюлозу рослин, які щорічно відновлюються.

 

«Наш проект пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави», — зазначив автор ідеї.

 

Науковці стверджують, що подібні технології вже використовуються та є популярними. В Україні вже діє проект з переробки листя. Reserve позиціонує себе як товариство науковців, головною ціллю яких є виготовлення паперу з рослин.

 

«Наші патенти створені на потребу сьогоднішнього дня. Сподіваємось, що вони матимуть вже у найближчому майбутньому застосування з огляду на їхню ефективність, екологічність та економічну доцільність. Наступним етапом є проведення технічних дослідів на підприємстві, для визначення необхідного обладнання, визначення кінцевого складу виробу та осягнення відповідних характеристик згідно з стандартами», — зазначають в ІФНТУНГ.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується