Названі основні причини стрімкого падіння врожайності, — фахівець — SuperAgronom.com

Керівник агроконсалтингової компанії Art FieldS Олексій Сергієнко в інтерв’ю SuperAgronom.com розповів, чому наше сільське господарство, начебто вдосконалюючись і впроваджуючи новітні технології, досі не може досягти рівнів урожайності, яку отримують, наприклад, аграрії Євросоюзу.

Про це йдеться у матеріалі «Олексій Сергієнко: Посівна, сівозміна, аграрна наука — де допущені найбільші помилки?»

 

«Порушені закони землеробства. Принцип сукупної дії факторів. Закон мінімуму. Закон сівозміни, плодозміни. Їх багато. Закони Вільямса, Реймерса, Лібіха. Агрономи знають, про що мова. Загалом порушено закони природи. Дохазяйнувалися, що навіть страшно робити якісь прогнози, адже в наступному році взагалі у державі може бути проблема із зерновим балансом…», — розповів Олексій.

 

Він підкреслює, що тих, хто думає про проблему в цілому та про майбутні покоління — дуже мало.

 

«Я у своїй роботі намагаюсь це робити, знаю колег, що теж турбуються про збереження родючості ґрунтів. Але кардинально змінити ситуацію можна буде лише тоді, коли кожен, хто працює на землі, не забуватиме, що він не останній і ця земля ще годуватиме його нащадків».

 

Аграрій переконаний, що вирішити проблему зі стрімким падінням врожайності можна і без величезних фінансових затрат та в досить короткі терміни.

 

«Насправді все просто: правильна сівозміна, збалансоване внесення фосфору, азоту, калію. І — органічні добрива», — резюмував Сергієнко.

 

Особливої уваги, відмічає Олексій, заслуговують органічні добрива. По його словам, без органіки аграрії не зможуть вийти на нормальний баланс зерна і взагалі на нормальні врожаї.

 

«Органіка нам необхідна. Особливо в нинішніх умовах, коли через дефіцит вологи втрачається структура ґрунту. І без органічних добрив відновити її буде дуже важко, — говорить фахівець. — А додайте ще спалювання стерні, про яке стільки разів говорили, але явище це і досі поширене… Люди просто знищують майбутнє».

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується