Полинолиста амброзія та американський білий метелик заполонили Чернігівщину

Фахівці Держпродспоживслужби завершили проводити фітосанітарний моніторинг земельних угідь та лісонасаджень. Було обстежено площу 271,7 тис. га. Виявлено нові вогнища полинолистої амброзії (на 211,3 га), а також американського білого метелика (на 10 га).

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Разом з тим проводилась ревізія карантинних вогнищ. Зокрема, обстежено:

При цьому зафіксована відсутність у старих вогнищах цих шкідливих організмів. В карантинних вогнищах були проведені агротехнічні, механічні та хімічні заходи боротьби.

Також у відповідності до протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог експорту з України до Китайської Народної Республіки за звітний період проводились обстеження посівів сої, кукурудзи та ячменю та обстеження місць зберігання, з яких планується експорт об’єктів регулювання до КНР: це 23 підприємства, об’єм складів яких становить 1244 тис. м3.

На виконання рішення Євразійської Економічної Комісії та вимог Туреччини здійснювалась робота щодо визначення ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів. Станом на 1 жовтня 227 ділянок загальною площею понад 5516 гектарів зареєстровані відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 487 від 07.08.2012 року.

Згідно з поданими суб’єктами господарювання заявами на скасування ділянок та місць виробництва, вільних від регульованих шкідливих організмів, такого статусу позбавлені 757 ділянок загальною площею 23990 гектарів (ячмінь, картопля, соя, пшениця, кукурудза, лісонасадження) і  2 складські приміщення.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується