В Україні суттєво впала ціна на кукурудзу нового врожаю – AgroNews

Ціни на кукурудзу в Україні на початок поточного тижня впали ще на 5-10 $/т до 205-210 $/т або 7100-7150 грн/т на тлі активізації поставок у порт та продажів за високими цінами з боку виробників. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд, пише agronews.ua.

Ціни пропозицій вітчизняної кукурудзи складають 230-240 $/т FOB, тоді як ціни попиту не перевищують 225 $/т FOB.

Фермери готові продавати кукурудзу по 220 $/т в порту, проте трейдери не зможуть продати її за такою ціною, хоча напередодні й змушені були піднімати ціни для виконання раніше укладених контрактів.

На тлі подальшого зниження світових цін та збільшення пропозицій кукурудзи з США не варто сподіватися на відновлення закупівельних цін на українську кукурудзу.

Ціни на бразильську кукурудзу залишаються на високому рівні 230 $/т FOB внаслідок внутрішнього дефіциту, тоді як ціни на американську кукурудзу на тлі збільшення пропозицій нового врожаю опустилися до 215 $/т FOB.

Зниження ф’ючерсів прискорить падіння цін на фізичних ринках найближчим часом, особливо на чутках про те, що USDA залишить прогноз імпорту для Китаю на рівні 7,2 млн т попри активні закупівлі останнього часу.

Бразилія дивує ринок активним експортом кукурудзи, який у першій половині жовтня склав 4,312 млн т, або 65% загального експорту вересня. У 2020 р. країна експортувала 27,384 млн т кукурудзи із прогнозованих 34,5 млн т.

На тлі посилення карантину в країнах ЄС курс долара відносно євро імовірно продовжить зміцнюватися, що й надалі знижуватиме вартість європейської кукурудзи та посилить тиск на ціни української та американської.

Ринок не підтримало навіть збільшення експортних продажів кукурудзи з США за тиждень на 22% до 2,24 млн т, оскільки основну частину – 1,43 млн т придбала Мексика (частково врожаю 2021 р), тоді як даних про продажі до Китаю немає.

Нагадаємо, переробники підіймають ціни на соняшник.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується