В Україні названо схему розкрадання земель державної власності – AgroNews

Земельні корупційні схеми було започатковано ще в перші роки незалежності України, але узаконилися, вдосконалилися та відшліфувалися вони, ставши надзвичайно маштабними, в часи прем’єрства В. Януковича. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Михайло Апостол, пише agronews.ua.

“Так започатковувалося розкрадання земель держвласності. Я про це та десятки інших фактів пишу більше п’яти років. Але ніхто так і не хоче рубати курку, яка несе золоті яйця”, – пише він.

Схеми діють і сьогодні, завдаючи непоправних мільярдних втрат українській державі.

“Розкажу про одну схему, яка живуча в сьогоденні і є намагання в багатьох можновладців це продовжити”, – наводить він приклад.

Ще 15 жовтня 2004 р. Кабміном видається Розпорядження 757-р “Про передачу дослідних господарств Української академії аграрних наук до сфери управління Мінагрополітики”.

Робилося ніби для розпаювання і надання цих земель працівникам і жителям сіл, на території яких розташовувалися ці землі. Мова іде про 24151 гектар. Всього так передано, попередньо забравши в НААН, більше 300 тисяч га найкращих, безцінних чорноземів.

“Для інформації: ніхто розпайовувати і не збирався , як і не думає в даний час. Тим більше, ніхто точно не знає, хто користується цими землями”, – підкреслює Михайло Апостол.

Точно відомо що :

– землі не розпайовані;

– знаходяться в тіньовому обробітку;

– ніякі платежі в бюджет не платяться (а це кожен рік мільярди гривень);

– заробляє на цій афері невелика кількість чиновників;

– вся вирощена продукція на цих полях – необлікована;

– всі працівники, що працюють на цих полях, теж, думаю, офіційно не влаштовані, а знаходяться на “біржі праці”.

І таких земель мільйони гектарів.

“Звичайно, порядок тут можна навести, якщо б була на те політична воля. Але наперед можу припустити, що в цій аграрній, унікальній шахрайській історії можуть спливти прізвища відомих в Україні земельних агробаронів, які зацікавлені в існуванні цих, та можливо інших схем. Непочатий край роботи”, – підсумовує М. Апостол.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується