Лише 3% промислових свиногосподарств отримали компенсації внаслідок АЧС • Meat-Inform

Африканська чума свиней Україні поширюється вже протягом восьми років. За цей час було зареєстровано 529 спалахів небезпечного захворювання. Від вірусу загинуло або було утилізовано понад 310 тис. свійських свиней. І хоча більшість особистих селянських господарств змогли компенсувати втрати шляхом отримання виплат з держбюджету, серед промислових господарств компенсацію отримало лише 3,1%, повідомляє видання PIGUA.INFO.

З 2012 року в селянських господарствах України від АЧС загинуло близько 20,2 тис. свиней. Збитки від цих втрат оцінюються в 27 млн гривень, і 90% власників присадибних господарств вже отримали компенсацію.

У той же час на промислових підприємствах було знищено 290,6 тис. голів свиней. Ці втрати оцінюються в 225,5 млн гривень. Утім, лише 3,1% від цієї суми (7 млн гривень) було компенсовано з держбюджету.

Цього року в країні повідомили про 20 спалахів африканської чуми свиней. Зокрема, 2 спалахи сталися на промислових підприємствах, а 14 – в особистих селянських господарствах. Решту випадків АЧС було зафіксовано серед диких свиней.

 

Джерело https://meat-inform.com

Відповісти

Ваш email не публікується