Через дощі на Вінниччині аграрії не можуть вчасно провести посівну озимих

Глобальний дефіцит вологи на полях України змінився рясними дощами, які завадили польовим роботам. Так, збільшення термінів сівби може негативно вплинути на врожайність наступного року.

Про це пише Golos.com.

З озимим ячменем впоралися швидко, адже під культуру відвели невелику площу — 31,4 тис. га. Ще швидше поклали в ґрунт насіння озимого жита, його клин значно менший у порівнянні з іншими озимими — 1,9 тис. га. На останніх гектарах кидають у землю зерна головного хліба — озимої пшениці, загальна площа якої становитиме понад 300 тис. га.

 

«Там, де озиму пшеницю посіяли до 27 вересня, уже мають сходи, рослини перебувають у фазі 2-3 листків, початку кущіння», — пояснюють фахівці обласного департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів.

 

Дату 27 вересня називають тому, що після цього числа в області почалися дощі. За словами фахівців, довгоочікувані опади забезпечили озимим дружні сходи. Водночас завадили продовженню польових робіт. Техніка не мала можливості заїхати в поле. 20 жовтня минули оптимальні строки для сівби озимих. Фахівці наголошують, що запізніла сівба може призвести до зниження врожаю наступного року.

Парадоксальність ситуації 2020-го полягає в тому, що аграрії не добирають врожаю через дефіцит вологи, а також втрачають вирощене знову-таки через опади. Навесні і влітку дощів не було, а тепер їх забагато: на деяких ділянках почорніла кукурудза. Середня врожайність качанистої вкрай низька — 5,21 т/га. Соняшнику пересічно збирають по 2,4 т/га. Врожайністю сої теж не можна похвалитися: на круг молотять по 1,67 т/га.

Загроза дефіциту вологи посилюється з кожним роком, говорять науковці Інституту кормів та сільського господарства Поділля, що знаходиться у Вінниці. У зв’язку з цим радять аграріям кардинально переглянути існуючу систему землеробства.

Насамперед запроваджувати технології, притаманні для клімату степової зони. Бо Вінниччина тільки на папері залишилася у лісостеповій зоні.

Слідкуйте за посівною озимих і залишайтеся в курсі останніх новин разом з SuperAgronom.com та «Посівна Онлайн 2020/21». Проект створений в партнерстві з компанією BASF.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується