Врожайність зернових на Хмельниччині майже на чверть нижча минулорічної

Аграрний сезон 2020 видався складним і для хмельничан. Незадовільні результати жнив, затримки з сівбою озимих та примхлива погода з дощем підсилюються поширенням хвороб та шкідників.

Про це повідомляє Департамент розвитку промисловості та АПК Хмельницької ОДА.

На кінець жовтня 2020 року агроформуваннями області обмолочено 370 тис. га зернових культур та намолочено 1,8 млн тонн збіжжя. Урожайність зернових становить 4,9 т/га, що на 23% менше минулорічного показника.

Завершено збирання ранніх зернових культур, валовий збір яких становить 1,5 млн тонн при середній урожайності 4,52 т/га, що є четвертим показником у державі.

В семи районах області врожай зернових становить більше 5,0 т/га, найбільший в Старосинявському районі — 5,67 т/га. Найнижча врожайність ранніх зернових у Кам’янець-Подільському районі — 3,65 т/га.

Продовжується збирання пізніх культур. Обмолочено 123 тис. га соняшника, урожайністю 3,05 т/га, 225 тис. га сої — урожайністю 2,4 т/га. Розпочалося збирання зернової кукурудзи при середній урожайності 8,1 т/га.

З площі 7,4 тис. га зібрано понад 328 тис. тонн цукрових буряків при урожайності 44,2 т/га. В області працює чотири цукрових заводи, якими вироблено 27 тис. тонн цукру. Очікується виробництво 117 тис. тонн цукру, що повністю забезпечує потреби області (90 тис. тонн).

Господарствами всіх форм власності завершено збирання картоплі, урожай якої у 2020році на 18% вище минулорічного.

За жовтень місяць випала чотиримісячна норма опадів, що значно знизило темпи збирання пізніх культур. Станом на 23 жовтня зібрано 76 % сої, 74 % соняшника. В минулому році вже завершувалося їх збирання. Кукурудзи на зерно зібрано всього на 15 % площ, цукрового буряку на 42 % площ.

Актуальні та свіжі дані перебігу жнив основних сільгоспкультур дізнавайтесь з карти «Урожай Онлайн 2020». Проект створено в партнерстві з компанією «Суффле Агро Україна».

Невисокі темпи збирання пізніх культур призвели до затримки з посівом озимих зернових, адже пізні культури є попередниками під їх посів.

Так під урожай 2020 року посіяно лише 129 тис. га озимих зернових культур, що становить 54% до запланованого.

Варто відзначити, що додаткових складнощів аграріям завдають шкідники та хвороби озимих. Спеціалісти радять обробляти поля ЗЗР перед зимівлею.

Слідкуйте за посівною озимих і залишайтеся в курсі останніх новин разом з SuperAgronom.com та «Посівна Онлайн 2020/21». Проект створений в партнерстві з компанією BASF.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується