У Мінекономіки планують збільшити компенсації за закладку нових виноградників

27 жовтня відбувся черговий з’їзд робочої групи з питань сприяння розвитку галузі виноградарства та виноробства. Учасники обговорили останні напрацювання в даній сфері та висунули ряд ініціатив.

Про це пише інформаційно-аналітичний портал АПК України.

На засіданні було презентовано проект Концепції розвитку виноградарства та виноробства України на період до 2030 року. Зокрема, учасники робочої групи мають надіслати до міністерства свої пропозицій та зауваження щодо Концепції, які будуть опрацьовані та враховані у фінальній версії документу.

Також присутні обговорили основні аспекти проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про виноград та виноградне вино». Зокрема, було визначено членів робочої групи з доопрацювання цього законопроекту.

Крім того, учасники обговорили питання розширення державної підтримки виноградарсько-виноробної галузі. Серед пропозицій: збільшення величини компенсації за закладення виноградників, шпалер, у сфері зрошення і переробки продукції — до 50%, надання прямої адресної підтримки на гектар для утримання виноградників, компенсація вартості саджанців — 80%, а також надання підтримки на закладання молодих садів.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується