З 1 листопада 2020 року в Україні заборонять ловити зимуючу рибу – AgroNews

З 1 листопада 2020 року розпочнеться осінньо-зимова заборона на вилов риби на зимувальних ямах у водоймах України. Триватиме вона до закінчення зимового періоду 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства рибного господарства, пише agronews.ua.

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники.

В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

У цей час дозволяється вилов на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. Перелік зимувальних ям по областям України можна подивитися за посиланням.

Також Держрибагентство створило інтерактивну мапу зимувальних ям. На ній зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. З документом можна ознайомитись за посиланням.

За вилов водних біоресурсів у заборонених місцях передбачена,згідно чинного законодавства – адміністративна (штраф від 34 до 680 грн) або кримінальна (штраф від 17 000 до 51 000 грн або обмеження волі на строк до трьох років) відповідальність.

Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки, нанесені рибному господарству, за кожну виловлену рибину, за таксами відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів».

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується