На більшості територій України погодні умови сприяють розвитку озимих

Після проблем із посухою, агрометеорологічні умови для розвитку озимих культур склалися якнайкраще на переважній частині країни.

Про це пише apk-inform.com.

 

«Це було наслідком достатнього й оптимального зволоження ґрунту та близьких до оптимальних температур повітря і ґрунту для початкового росту та розвитку озимих», — підкреслили агрометеорологи.

 

Відзначається, що підвищене теплозабезпечення в більшості днів сприяло швидкому проростанню зерна, утворенню сходів і початку кущіння. Такі умови були надзвичайно важливими з огляду на те, що майже половину площ озимих культур було засіяно після закінчення кліматично обґрунтованих оптимальних термінів.

Однак із похолоданням у кінці декади вегетаційні процеси сповільнилися, але рівень середніх добових температур був вищим за «біологічний нуль», тому вегетація тривала.

 

«За експертною оцінкою, відставання у фазовому розвитку озимих порівняно з багаторічними показниками в основному становило 1,5-3 тижні. За даними агрометеорологічних спостережень, станом на 20 жовтня лише на 15-20% площ відзначено масову фазу кущіння, на решті посівів рослини перебували в початкових фазах розвитку, що не гарантує безпечну зимівлю, для якої рослинам необхідно сформувати 2-3, сильно кущистим сортам — 3-6 стебел і пройти період загартування», — уточнюється в огляді.

 

У той самий час у Луганській, Донецькій, багатьох районах Харківської, Запорізької, Одеської областей зберігалася і посилювалася повітряно-ґрунтова посуха, обумовлена тривалим дефіцитом опадів, яка не припинилася і в другій декаді жовтня.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується