«Стріп-тілл» від Mzuri: технологія обробки ґрунту, що зменшує витрати та збільшує врожаї фермера

Як отримати більш високі врожаї рослинних культур одночасно скоротивши витрати на добрива та паливо для сільгосптехніки, а також норми висіву насіння? Відповідь на це питання хвилює сьогодні, в умовах нестабільної економічної ситуації, чи не кожного українського фермера. На допомогу  аграріям прийшла технологія обробки ґрунту «Стріп-тілл» , що вже успішно апробована в полях, довівши свою ефективність.

Про нюанси застосування технології «Стріп-тілл» в умовах світової зміни клімату та перехід до відповідального землеробства як відповіді на виклики часу під час торгової площадки «Ніші. Інвестиції. Технології», що відбудеться 28 жовтня у Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) в Києві, розповість експерт технологій відповідального землеробства технологічної компанії Mzuri Олександр Ярошенко

 

Як зазначає Олександр Ярошенко, Mzuri – це технологія, що поєднує в собі традиційну технологію обробітку, no-till та strip-till. «ЇЇ основна перевага – виконання одночасно 3 агрооперацій – обробки ґрунту, внесення добрив та посів.

 

«Обробка ґрунту виконується на глибину до 25 см, при цьому обробляється лише  33% поля, 67 % лишається під паром, внесення добрив виконується на всю глибину обробки, у прикоренневу зону,а  висів насіння – на точно задану глибину. В цьому й полягає основна перевага технології»,- зазначає Олександр Ярошенко.

 

Фахівець з технологій відповідального землеробства також додає, що технологія Mzuri ґрунтується на ощадливому відношенні до ґрунтів та вологозберіганні. При цьому вона підходить  для всіх видів сільгоспкультур, окрім цукрового буряку.

 

Важливим для українських фермерів є й також те, що досвід  нашої країни з апробації цієї технології є одним з найбільш вдалих, більш того, він посприяв покращенню та удосконаленню комплексів для обробітку ґрунту за вищеназваною технологією.

«Адже в Україні ґрунти значно важчі ніж у Європі. Сьогодні майже у кожній області працюють наші комплекси, більш того господарства переходять повністю на нашу технологію, та не зупиняються на придбанні лише сівалок. Адже технологія передбачає в собі агрегат для підготовки поля до посіву, та додаткове обладнання для внесення гранульованих добрив та посів сидератів»,- пояснює Олександр Ярошенко.

 

 

Основні інвестиції при запровадженні технології полянають у придбанні спецального комплексу для обробітку ґрунту – сівалки. «Втім не можливо розглядати вартість впровадження технології, базуючись лише на вартості сівалки, адже повний цикл її запровадження потребує якісного насіння та добрив. При цьому норма їх внесення та висіву зменшується, що дозволяє також зменшити витрати фермера на ці позиції.. Технологія Mzuri також дозволяє скоротити витрати на паливо – до рівня 14-16 л/га, на внесення добрив (120-150 кг/га), зменшити норму висіву, і головне, надає можливості отримувати більші врожаї»,- зазначив Олександр Ярошенко.

 

Він навів приклад практичного розрахунку окупності переходу на технологію Mzuri  при посіві 300 га ріпаку. Згідно з ним, протягом першого року застосування технології, вона окупилася на 40% вартості посівного комплексу.

 

Перевага технології Mzuri полягає також в тому, що це – одна з найбільш вологозберігаючих технологій, які існуюсть в Україні. Сьогодні коли в Україні більшість областей страждають від посухи, та наслідків традиційного обробітку ґрунту, саме технології аналогічні Mzuri починають займати провідне місце у рослинництві. Основні задачі які виконує технологія – можливість виконувати посів та отримувати сходи у посушливі періоди, виконувати 3 операції за один прохід, тим самим скорочуючи час на посівну, а також зберігати вологу та поновлювати родючість ґрунту.

Детальніше про технологічні рішення з впровадження Strip-Till, що пропонує українському агроринку компанія Mzuri кваліфіковані фахівці розкажуть під час торгової площадки “Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”.

Організатор: агромедіа-агенція Sapienza.media

Захід пройде 28 жовтня в рамках виставки “ІНТЕРАГРО-2020” у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).

Відкрита конференц-зала, пав. 3, вхід 3А

ПОЧАТОК: 12.00

Торгова площадка відбудеться за підтримки Київського міжнародного контрактового ярмарку.

 

 

Відповісти

Ваш email не публікується