Головні новини тижня від AGRI-GATOR (19.10 – 23.10)

Схвалено концепцію розвитку картоплярства та овочівництва, затверджено порядок сертифікації органічної продукції, покращилася динаміка експорту товарів, знизилися запаси зернових та олійних, впав індекс сільгосппродукції та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Кабмін схвалив концепцію розвитку картоплярства та овочівництва. Кабінет міністрів України схвалив концепцію Державної цільової програми розвитку промислового картоплярства, а також овочівництва на період до 2025 року.

 

Уряд схвалив постанову щодо запровадження в Україні власної системи сертифікації органічної продукції. 21 жовтня, рішенням Уряду затверджено Порядок сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції. Таке рішення запроваджує в Україні власну систему сертифікації органічного виробництва.

 

Члени особистого селянського господарства зможуть зареєструватися безробітними.  В умовах пандемії пропонують розглянути законопроект №4223 про умови отримання допомоги по безробіттю жителями з сільської місцевості. Відповідний проект зареєстровано у Верховній Раді 16 жовтня.

 

Україна починає переговори з Польщею щодо збільшення квот на вантажоперевезення. Міністри інфраструктури України і Польщі на початку листопада проведуть переговори з питань вантажоперевізників, в тому числі квот на вантажні перевезення по території Польщі.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Покращилася динаміка експорту товарів. За 8 місяців 2020 року експорт товарів становив $30,8 млрд, що на 6,6% менше, ніж за відповідний періоду 2019 року, тоді як за 7 місяців падіння експорту сягало 7,4%.

 

Названо країни-лідери за імпортом українського меду.  За дев’ять місяців 2020 року Україна експортувала 49,3 тис. тонн меду на суму $80,8 млн, що на 10,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше за звітний період українського меду імпортувала Польща, потіснивши з лідерської позиції Німеччину.

 

Експорт українського сиру в 10 разів менший за імпорт.  За три квартали в країну ввезли понад 26 тис. т сичужних сирів і 4 тис. т плавленого сиру, що в рази більше, ніж за попередні роки. Таким чином, цього року вже більш ніж третина українського ринку сичужних сирів зайнята сирами європейського виробництва.

 

Туреччина скасувала мита на імпорт зерна до кінця року. Туреччина до 2021 р встановила на рівні 0% мита на імпорт пшениці, ячменю і кукурудзи. Відповідне рішення Президента Туреччини опубліковано в Офіційному віснику.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Запаси зерна в Україні знизилися на 32%. Запаси зернових, зернобобових культур та насіння соняшнику в Україні за станом на 1 жовтня 2020 року склали 15,43 млн т, що на 32% або 7,33 млн т нижче торішніх (22,76 млн т).

 

В Україні знизилися запаси олійних культур.  Запаси соняшнику в Україні, станом на 1 жовтня 2020 року, знизилися у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Так, за даними Державної служби статистики України, запаси соняшнику становлять 6,1 млн т (1 жовтня 2019 року — 7,79 млн т).  Запаси сої в Україні склали 1,03 млн т, що на 39% менше в порівнянні з минулим роком (1,67 млн ​​т). Запаси ріпаку зросли на 16% і склали 651,2 тис. т (минулого року — 562,7 тис. т).

 

Ціни на український соняшник значно зросли.  Протягом тижня закупівельні ціни на соняшник виросли на 400-600 грн/т до 15400-15800 грн/т.

 

ТОП-5 областей за поголів’ям птиці в Україні. Станом на 1 жовтня 2020 року поголів’я птиці в Україні склало 238,44 млн голів, що на 4,5% менше показника на аналогічну дату 2019 р ТОП-5 областей за поголів’ям птиці увійшли: Вінницька, Київська, Черкаська, Днепропетовска і Львівська області.

 

На Київщині запустили промисловий комплекс з доробки фундука. ТОВ «Фаетон Інк» в с.Воропаев (Київська обл.) запустило в експлуатацію перший переробний комплекс фундука в системі агропідприємств, що входять в національний кластер «Фундук України».

 

В Україну прибув перший контейнерний поїзд з Китаю за новим маршрутом.  На станцію «Київ-Ліски» прибув перший контейнерний поїзд за новим маршрутом: Китай-Казахстан-Росія-Білорусь-Україна. У складі потяга — 41 контейнер із холодильним устаткуванням.

 

Перевалка хлібних вантажів морпортів знизилася на 8% з початку року. З січня по вересень 2020 року морські порти України перевалили 34,62 млн т зерна, що на 8% менше відповідного минулорічного періоду (37,642 млн т). Зернові вантажі склали частку в 29,1% від загального обсягу перевалки морпортів (118,8 млн т).

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Індекс сільгосппродукції впав на 20%. Індекс сільгосппродукції в Україні за січень-вересень 2020 р знизився на 19,6% до 86,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (106,5%).

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується