Передачу землі з державної в комунальну власність громад треба підкріпити законом, — Милованов — АГРОПОЛІТ

Передачу державних сільгоспземель у комунальну власність громад необхідно підкріпити законом. Про це на сторінці у Facebook написавекс-міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, колишній заступник глави Ради НБУ і почесний президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов.

«Землю передали указом президента. А бажано ще підтвердити законом. Тому що указ можна скасувати. І тому що формально указ не передає землю, а «указує» активізувати роботу з передачі. Скасувати указ може цей президент або наступний. А закон скасувати набагато складніше. І законом можна чітко прописати, що передається, кому і коли. Тому тепер потрібно таки ухвалити законопроект №2194, який є в Раді», — написав він.

Милованов зазначив, що загалом підтримує рішення про передачу земель, проте звернув увагу на те, що в указі президента не закріплена оприлюднена публічно Зеленським цифра в 2 млн га земель, які планується передати ОТГ.

 

Звідки цифра 2 млн га? В указі її немає. А в публічних заявах є. Це оцінка обсягу землі, яку передадуть у комунальну власність. Але чому 2 млн, а не, скажімо, 7 млн чи 10 млн га. Публічно говорили, що держава володіє між 7 та 10 млн га. Я такі цифри озвучував, коли був міністром. Такі дані мені давали аналітичні служби. Виявилось, що тієї землі давно немає. Що її давно безоплатно (читай за хабарі) роздали приватним особам (читай розікрали). І залишилося менше ніж 3 млн га. Всього в Україні 33 млн га сільгоспземлі. Тобто, на сьогодні у держави менше ніж 10%», — зауважив екс-міністр економіки.

 

У свою чергу глава Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко зазначив, що після передачі землі громадам у держави у власності залишиться 750 тис. га, які обробляють 1166 державних підприємств та установ у всій країні.

Нагадаємо, Зеленський підписав указ про передачу сільгоспземель у комунальну власність.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується