Щоб бути в ТОПі гравців плодоовочевого ринку,варто не тільки вирощувати продукцію, але й займатися її пакуванням та сортуванням – думка

Овочі – продукт, врожай якого нестабільний і дуже залежить від погодних умов в Україні. Безсніжна зима, початок весни без опадів, яке залишає землю без вологи, посуха і висока температура в період зростання і дозрівання овочів – все це дуже негативно позначається на врожаї.

Таку думку висловив директор компанії “Інсолар-Холод”, що займається проєктуванням, постачанням і монтажем устаткування для зберігання овочів і фруктів, Анатолій Богдан в інтерв’ю SEEDS.

“Овочі – продукція досить ризикована. У нашій країні часто буває так, що при збиранні ціни на овочі невисокі, а до весни виростають. Але, буває і навпаки – овочі під час збирання дорожчі, ніж після зберігання”,- пояснив фахівець ринку.

Він також додав, що в Україні є й інша, не менш важлива проблема, пов’язана з вирощуванням овочів – відсутність системності. Так, наприклад, якщо один рік в Україні був дефіцит капусти, то наступного року капусту посадили всі. “Така ж ситуація з цибулею і багатьма іншими овочами. Немає чіткої спеціалізації та системи”,- вважає директор “Інсолар-Холод”.

Втім, на думку Анатолія Богдана, зовсім інший підхід до вирощування яблук і ягід.

“Це багаторічні насадження, тут застосовується системний підхід до виробництва, починаючи від закладки саду або ягідника. Це тривалі інвестиції і не такий ризиковий підхід до виробництва”,- зауважує фахівець.

На його думку, також важливо, якщо компанія хоче бути на ринку в топі, то вона повинна займатися не тільки вирощуванням, а й сортуванням і упакуванням.

“Щоб кінцева продукція компанії була приваблива. Зараз це обов’язково”,- пояснює Анатолій Богдан.

Fruit-Ukraine.org

Джерело https://fruit-ukraine.org

Відповісти

Ваш email не публікується