Враховуючи погодні умови аграріям радять поквапитись зі збиранням врожаю сорго

У НААН дали оцінку передзбиральному стану посівів зернового сорго, пізньостиглих сортів сої та рослин кукурудзи ранньостиглих гібридів.

За даними аналізу агрометеорологічних умов та стану посівів сільськогосподарських культур, опублікованих на сайті НААН, посіви сорго зернового переважно у доброму стані і 85-90% зерен у волоті дозріло. Вологість зерна у волоті становить 18-23%.

«Подальше затягування із терміном збирання сорго недоцільне, оскільки волоть і стеблова маса досить інтенсивно накопичує і утримує вологу, особливо в туманну, або дощову погоду. Сорго, яке було скошене у валки на минулому тижні, на цей час має вологість зерна на рівні 14-18%. Тому, залежно від гібриду і терміну скошування та враховуючи можливість затяжних опадів, необхідно якомога швидше провести підбір і обмолот валків», — зазначають в НААН.

Водночас пізньостиглі сорти сої на даний час перебувають на стадії господарської стиглості, або достигання. Підвищена вологість, зниження температури повітря дещо затримують достигання.

Зазначається також, що рослини кукурудзи ранньостиглих гібридів проходять у своєму розвитку фази «повна фізіологічна стиглість зерна» та «відмирання рослин». Вологість зерна становить 14-15%.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується