Органічною малиною з-під Полтави ласують в багатьох країнах світу – Seeds

Найбільший на Полтавщині малинник, який росте вже 4 роки у селі Орданівка Диканського району, зовсім не знає “хімії”. Тут не використовують ані мінеральних добрив, ані засобів захисту рослин – продукція ТОВ “Диканські ягоди” вже має сертифікат якості сертифікаційної компанії “Органік стандарт”.

“Це дуже перспективна справа”, — стверджує один зі співзасновників товариства Роман Цінченко.

“Ми вкладаємо в малинник по максимуму. Проводимо близько 15 різних обробок — обприскувань біологічними препаратами, засобами захисту рослин на основі бактерій.

Щороку в міжряддях висіваємо гірчицю — цей сидерат продуктивніший, ніж та ж органіка тваринного походження. Окрім того, коріння гірчиці виділяє алкалоїди, що відлякують хрущів, дротяника, інших ґрунтових шкідників.

Далі — використовуємо деревний попіл: навесні удобрюємо ним кущі малини, а потім розводимо попіл у бочці з водою, яку подаємо до кожної рослини під час крапельного поливу. І це ще не все. Скошуємо в малиннику бур’яни, траву й заквашуємо в бочці з водою, а далі поливаємо цим настоєм. На дачах багато хто це робить, а от у промисловому виробництві таке зустрінеш нечасто”, – розповідає підприємець.

“Окрім усього, існує лінійка органічних добрив, зокрема й для листкового підживлення: як українського, так і закордонного виробництва. Ціни на них кусаються, але ми все одно їх купуємо й використовуємо. Усе це справді дуже клопітно”, – зізнається Роман Цінченко.Свіжу малину, стверджує Роман, посередники беруть за безцінь. Скажімо, позаторік у Полтаві її можна було здати щонайбільше по 20 гривень за кілограм, а голландцям бізнесмен продав свої ягоди по 82 гривні за кілограм.

” Цьогоріч хочемо налагодити поставки нашої малини й німцям. Ой, іще можу похвалитися тим, що минулого тижня ми відправили 300-кілограмову партію свіжої малини до Дубаю — найбільшого за площею й кількістю населення міста Об’єднаних Арабських Еміратів”, – додає підприємець.

 

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується