Ціни на цибулю навесні 2021 року не перевищать 5 грн/кг – думка

Напередодні виходу оновленої частини дослідження прогнозу виробництва та цін на картоплю, капусту, моркву, буряк, цибулю та яблука в Україні в сезоні-2020/21, експерти проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» провели підсумкове опитування виробників, отримали відкориговані дані від представників насіннєвих компаній, проаналізували офіційні дані міжнародної торгівлі насіннєвим матеріалом, а головне, провели ряд консультацій з експертами ринку та професійними виробниками.

Однією з ключових культур нинішнього сезону безумовно є ріпчаста цибуля, ціни на яку у другій половині сезону досягали рекордних показників два роки поспіль: до 17 грн/кг в сезоні-2019/20, і більш ніж 25 грн/кг в сезоні-2018/2019.

Високі ціни притягли в даний бізнес нових гравців і додали азарту досвідченим виробникам. Як прогнозували аналітики проєкту ще навесні 2020 року, площі під цибулею продовжують рости черговий рік поспіль і з дедалі більшою інтенсивністю.

Фахівці проєкту, спираючись на зростання площ, збільшення обсягів імпорту посадкової цибулі, повідомлення про зростання продажів від представників насіннєвих компаній, спрогнозували збільшення валового збору цибулі в Україні в 2020 році по відношенню до минулого року, навіть з урахуванням несуттєвого зниження врожайності.

Виробники, намагаючись контролювати ситуацію, починали повідомляти про все нові проблеми з цибулею, таких як раннє в’янення бадилля, недобір планованої маси, розвиток захворювань і т.д.

Як повідомили в ТОВ «Агроаналіз», найбільш реальною загрозою на сьогоднішній день для цибулі є недобір врожаю в кількісному плані, так як розвиток рослин через в’янення бадилля проходить із затримками. А ось проблем з якістю продукції для подальшого зберігання експерти поки що не бачать.

Глибше розібратися в ситуації зі станом ринку цибулі в Україні на момент збору врожаю в господарствах допоміг Сергій Клімашевич, співзасновник ТОВ «Ковалівка», де ріпчаста цибуля вирощується на площі 80 га.

За словами виробника, у них в регіоні дійсно можна зустріти і поля з якісною цибулею, і ділянки з цілком протилежною ситуацією, де немає професійного підходу до виробництва.

«Якщо оцінити нинішній сезон виробництва цибулі в Україні в цілому, то на прикладі таких компаній як наша і багатьох інших серйозних виробників цибулі з багаторічним стажем можна з упевненістю заявити, що в 2020 році ріпчастої цибулі відповідної якості буде абсолютно достатньо, щоб повністю заповнити потужності для зберігання», – констатує Сергій.

«А ось чи долежить необхідна кількість продукції до травня 2021 року, аби не заміщати нестачу імпортною цибулею, сьогодні сказати складно. Тільки різке погіршення якості української цибулі в сховищах у другій половині сезону-2020/21 може надати підтримку для більш високих цін на цибулю в квітні-травні 2021 року. На даний момент більше 5 грн/кг спрогнозувати на той період дуже складно», – припустив пан Клімашевич.

На підтвердження своїх прогнозів, фермер звернув увагу на сьогоднішні оптові ціни на цибулю у них в регіоні. За якісну продукцію продавці озвучують ціну до 3 грн/кг, і в той же час є маса пропозицій цибулі середньої якості, яка реалізується за 2,5-2,7 грн/кг. Гуртові партії некондиційної цибулі пропонуються по 2,5 грн/кг.

Єдине, в чому впевнений Сергій – цибулю в Україні повинні вирощувати виключно професіонали своєї справи, так як “гонка за швидкими грошима” на даній культурі в більшості випадків завершується збитками!

Fruit-Ukraine.org

Джерело https://fruit-ukraine.org

Відповісти

Ваш email не публікується