На Дніпропетровщині фермери борються з незаконним зниженням полезахисних лісосмуг

У шести селах Дніпропетровської області лісоруби-нелегали палять поля та нищать техніку фермерів, які намагаються захистити дерева.

Зі слів місцевих жителів, знищення насаджень призводить до посухи на полях, але зловмисники залишаються непокараними. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Голова фермерського господарства Юрій Іванович розповідає, що вже кілька років намагається боротися із лісорубами-нелегалами. Стверджує, що йому спершу погрожували, потім почали нищити техніку та влаштували кілька підпалів на його полі. А нещодавно побили сина і наразі він у лікарні.

Фермери пояснюють, що захисні лісосмуги навколо полів потрібні, щоб утримувати в землі вологу і стримувати вітер, аби він не розносив чорноземи, а без насаджень суховії нищать поля.

«Ми ще не посіяли жодного гектару, бо немає вологи. Ми все частіше спостерігаємо маленькі торнадо, маленькі смерчі», — нарікає агроном фермерського господарства Олег Куций.

Один із місцевих лісників розповів, що порушників затримували вже, але їх поліція не карала і штрафів вони не платили, бо лісосмуги офіційно нікому не належать. Водночас сільський голова розповідає, що постійно отримує скарги від мешканців громади. Втім посадовець каже, що до справи нібито причетні «треті особи» і він безсилий у цій ситуації.

У свою чергу, в місцевій поліції кажуть, що вже відкрили два кримінальних провадження. За фактами побиття сина фермера та підпалів.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується