Всеукраїнський день картоплі 2020. Який сорт в цьому році продемонстрував найкращу врожайність?

Вчора, 27 серпня, у селі Деньги Черкаської області пройшов Всеукраїнський день картоплі «Картопляний блокчейн», повідомляє EastFruit.

В ході заходу, який було проведено на базі ТОВ «Гранекс-Черкаси», учасникам події були продемонстровані демо-поля, на яких на крапельному зрошенні вирощується 76 новітніх сортів картоплі. Окрім цього подія включила огляд виробничих локацій підприємства та демонстрацію роботи техніки для картоплярства в польових умовах.

Організаторами заходу виступили Українська асоціація виробників картоплі (УАВК), компанія «ДЛГ Україна» та комунікаційна платформа “Скажений агроном”. Медіа партнером заходу виступило агромедіа агенція Sapienza.media.

За результатами аналізу врожайності картоплі, одним з лідером за даним показником став сорт «Арізона», компанії «Агріко Ураїна». На демонстраційному полі валова урожайність «Арізони» склала 92 тонни/га, з яких 87 тонн – товарна картопля.

«Арізона» є крупнобульбовим, раннім сортом столової картоплі, який в середньому формує від 8 до 12 бульб на кущі. Сорт є стійким до стресових умов і забезпечує формування високого врожаю в умовах високих температур повітря та ґрунту під час вегетації. Однак, урожай бажано реалізувати до Нового року, оскільки в сорту є особливість – після Нового року картопля втрачає свою світло-жовту яскравість та темніє», – зазначає головний агроном компанії «Агріко Україна» Ігор Мотько.

Для тих виробників, хто залишає картоплю на насіння експерт рекомендує не проводити двохразове обламування ростків, оскільки в такому випадку фермер ризикує не отримати сходів.

Свою думку стосовно даного сорту висловив і голова фермерського господарства «Аделаїда» Сергій Рибалко.

«Сорт відмінно себе зарекомендував на піщаному ґрунті. Станом на 15 липня 2020 року середня урожайність сорту «Арізона» без крапельного зрошення в Херсонській області склала 46 тонн/га товарної картоплі. Керівник компанії «Агріко» зазначає, що такий сорт буває раз на 50 років. Не знаю з чого картопля бере поживні речовини, але навіть в умовах відсутності дощів даний сорт демонструє гарну врожайність. В минулому році на нашому підприємстві рекордний вага однієї картоплини сорту «Арізона» склала 2,7 кг», – повідомляє Сергій Рибалко.

Цього сезону насіннєву картопля для вирощування на демо-полях та демонстрації на Всеукраїнському дні картоплі надавали: «Агріко Україна», «Ейчзетпісі Україна», «Європлант Україна», Інститут картоплярства НААН України, «Норіка-Україна», «Солана Україна», «ДТ-Гермес» та «ЧернігівЕлітКартопля».

Високі показники врожайності в цьому році також продемонстрували такі сорти як «Беллароза» («Європлант Україна»), «Саншайн» («Солана Україна»), «Саванна» («ДТ-Гермес»), «Фітон» (Інститут картоплярства НААН України), «Лусинда» («Ейчзетпісі Україна») і «Сорая» («Норіка-Україна»).

Більше інформації можете дізнатися з відеорепортажу з Всеукраїнського дня картоплі:

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit

Джерело https://fruit-ukraine.org

Відповісти

Ваш email не публікується