Після кадрових змін у Держмитслужбі щоденні митні платежі збільшилися на 20%, — міністр фінансів — АГРОПОЛІТ

Після останніх кадрових змін у Держмитслужбі щоденні митні платежі за останню декаду серпня збільшилися на 20%. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для видання «Цензор.НЕТ».

«Мені щодня надають інформацію із показниками надходжень податкової та митниці. Наведу показовий приклад. Візьмемо точку відходу Муратова і заходу Павловського. Так-от, середньоденні надходження збільшились на 20%. Це при тому, що перші два дні митна система саботувала роботу. Але після кадрових рішень у кінці серпня там зрозуміли, що у Мінфіні налаштовані серйозно. І поки стишили саботаж», — сказав Сергій Марченко.

Міністр також прокоментував причини здійснення кадрових ротацій в митних органах: «Ми організували чотири колегії ДМС. Здійснили кадрові рішення — звільнили 50% керівників регіональних митниць. Ключовим завданням тодішньому в.о. голови ДМС Муратову визначили наповнення бюджету і системні зміни у відомстві. До певного часу нас влаштовувало виконання митницею планових індикативних показників на 100%. Але постало питання, що, окрім наповнення казни, потрібно просувати і системні зміни. Муратов виявився до цього не готовим».

За словами міністра, саме звільнення Муратова з посади керівника Держмитслужби активувало інформаційну агресію.

 

Як на мене, тут два варіанти. Або ми прагнемо змін і намагаємося їх впроваджувати, не даємо нікому гальмувати процеси перетворень і рухаємось далі. Або все списуємо на складну ситуацію і тотальну безвідповідальність у системі, і просто виконуємо план. Мені ближче перший підхід. Моя команда не толерує раніше звичні явища на митниці. І ми дотримуємось курсу на створення ефективної, якісної і прозорої сервісної служби», — наголосив Сергій Марченко.

 

Крім того, міністр розповів, що прихильник хаотичних ротацій митних змін.

«Одне із пояснень претензій до Муратова – відсутність хаотичних ротацій митних змін. Я ще на одній з перших колегій дав йому доручення розробити механізм ротації митників на митних постах за рандомним принципом. Це ж зменшить вплив людського фактору, послабить корупційну складову. Замінити одну людину в митній зміні і уже в контрабандистів будуть проблеми», — сказав міністр.

Нагадаємо, Шмигаль заявив про ефективну боротьбу зі схемами на митниці.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується