13 компаній хочуть стати учасниками експерименту із запровадження приватної тяги, –Мінінфраструктури — АГРОПОЛІТ

З початку запуску експерименту Міністерства інфраструктури про допуск приватних локомотивів на колії Укрзалізниці ще тринадцять компаній виявили бажання стати учасниками проєкту. Про це УНН розповів у коментарі Валерій Ткачов — експерт у сфері транспортної інфраструктури та аграрної логістики.

«Допуск приватної тяги буде здійснено повноцінно. Рішення вже ухвалене не лише Міністерством інфраструктури, але й Президент України озвучив це як мету. Коли — питання часу. Зараз вже затверджений перший учасник, попередньо ми знаємо про ще 13 приватних компаній, які хочуть взяти участь у цьому проєкті», — розповів він.

На думку Ткачова, приватна тяга повинна працювати на тих ділянках і напрямках, де Укрзалізниця не може впоратись у повному обсязі.

 

Приватна тяга — нормальний логічний процес, з часом ми повністю до неї перейдемо, але треба розуміти, що Укрзалізниця — це цілісний комплекс, який утримується коштом вантажних перевезень. Тому головне тут — розрахувати правильні тарифи для приватних компаній за допуск їхніх локомотивів до інфраструктури Укрзалізниці, яку ми за це фінансування зможемо підтримувати у належному стані, — наголосив він.

 

Експерт також пояснив, що Україна зараз рухається за європейською моделлю реформування залізничної галузі, коли на єдиній інфраструктурі загального користування конкурують декілька перевізників.

Нагадаємо, що бізнес назвав 6 ініціатив, яких очікує від нового голови УЗ.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується