Держпродспоживслужба стала розмінною монетою між міністерствами — АГРОПОЛІТ

Якщо ти активно можеш впроваджувати заходи державного контролю і вдосконалювати систему, то ця система стає розмінною монетою між міністерствами. Про це заявив голова Громадської ради при Держпродспоживслужбі Віталій Башинський.

За словами Башинського, сьогодні ми маємо ситуацію, коли на Україну всі дивляться дуже уважно, всі спостерігають, що відбувається.

 

Чому саме держава, маючи однакових гравців на політичному полі у вигляді двох міністерств, ділить орган контролю. Орган контролю – немає значення, через кого координується, бо це державний інструмент. На сьогодні Україна від ЄС відрізняється лише одним – тим, що в нас деякі функції держконтролю здійснюються за рахунок операторів ринку. В Європі – ні, вони всі фінансуються виключено із держбюджету… Борються за спецрахунки. А ці спецрахунки на сьогодні, завдяки тому що ветеринарні лабораторії акредитовані й визнані в світі, є тією причиною, за якою стоїть боротьба з коронавірусом. Ті 20 лабораторій, 11 з яких мають обладнання, які на сьогодні з елементарним функціоналом можуть досліджувати COVID, тому що вони це здійснюють кожен день. У МОЗ це перша пандемія. Для Мінагрополітики, тепер Мінекономіки, це щоденна боротьба – АЧС, сказ, ящур. Якщо ми говоримо нині про здійснення контролю, будь ласка, чому МОЗ не може використати інструмент Держпродспоживслужби, яка підпорядковується Кабміну через міністра економіки? В чому проблема? Навіщо підпорядкування?», – задається питанням Башинський.

 

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) запропонувало постанову Кабміну, якою реорганізовується Держпродспоживслужба, і МОЗ отримує контроль над Санітарно-епідеміологічною службою. Після цього 23 аграрні асоціації звернулися до Зеленського щодо недоцільності реорганізації Держпродспоживслужби.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується